Part Details
10225073 Y Parts(1) for 58106
Compatible with:
43514: Nitro Thunder , 43521: Nitro Blaster , 43523: Nitro Force , 43525: Nitro Crusher , 43529: XBG Mad Spirit , 43534: RevStorm , 43535: Mighty Ballista , 44001: GP Stadium Racing Truck TR-15T (w/FS-15 Glow Engine) , 44044: NDF-01 Nitro Force , 50520, 54567, 57723: RC RTR Gravel Hound , 57731: XB Rising Storm - November , 57772: XB Plasma Edge , 57789: XB Levant , 57796: XB Super Levant , 57830: XB Nissan Titan , 58106: Stadium Blitzer , 58115: Terra Conqueror , 58122: Blitzer Beetle ,
11052829 INSTRUCTIONS : 58507
Compatible with:
11052830 INSTRUCTIONS FOR BODY : 58507
Compatible with:
11825718 BODY WO HOLES(TRANSPARENT:1.0t) : 58507
Compatible with:
12520022 3x23mm Turnbuckle Shaft (1)
Compatible with:
42105: TRF501X World Championship , 42139: TRF511 Chassis Kit , 42213: TRF511 (w/Gear Diff Unit), (2011) , 49401: TRF501X , 54539, 58395: Durga , 58404: Baldre , 58507: Leonis , 84100: DB01R , 84369: DB01 RR Chassis Kit ,
12990027 2mm Hex Wrench
Compatible with:
36206, 36209, 41058, 42103: TA05MS Chassis Kit , 42104: TRF415 MSXX - Marc Rheinard Edition 2007 , 42105: TRF501X World Championship , 42106: TRF416 Chassis Kit , 42107: TB Evolution 5 MS , 42138: HP TRF416 Chassis Kit , 42139: TRF511 Chassis Kit , 42162: TRF416X Chassis Kit , 42167: TRF201 Chassis Kit , 42183: TRF502X Chassis Kit , 42184: TRF417 Chassis Kit , 42184: TRF417 Chassis Kit , 42200: TRF417 Chassis Kit - w/Gear Differential Unit II , 42203: TRF201 Chassis Kit , 42204: TRF201 Chassis Kit (W/Zahhak Body and Upgrade Set), (2011) , 42205: TRF417X Chassis Kit , 42213: TRF511 (w/Gear Diff Unit), (2011) ,
12990054 2.5mm Hex Wrench (7x80)
Compatible with:
58409: ARTA Garaiya , 58412: Xanavi Nismo GT-R , 58420: HP Drift Spec Chassis Kit , 58424: Takata NSX 2008 , 58425: ORC Amemiya SCG-7 , 58434: Calsonic Impul GT-R R35 , 58507: Leonis , 84109: TB-03R Chassis Kit ,
13450353 MAIN SHAFT(BLACK) : 58507
Compatible with:
13450357 INPUT SHAFT F(BLACK) : 58507
Compatible with:
13450358 INPUT SHAFT R(BLACK) : 58507
Compatible with:
13450359 STEERING POST L(16.2mmSUS) : 58507
Compatible with:
13450360 STEERING POST R(8.7mmSUS) : 58507
Compatible with:
13450361 73mm PROPELLER SHAFT (BLACK): 58507
Compatible with:
13450362 SUSPENSION PLATE(SILVER): 58507
Compatible with:
14305026 Wrench
Compatible with:
36204, 36208, 42103: TA05MS Chassis Kit , 42104: TRF415 MSXX - Marc Rheinard Edition 2007 , 42106: TRF416 Chassis Kit , 42107: TB Evolution 5 MS , 42138: HP TRF416 Chassis Kit , 42162: TRF416X Chassis Kit , 42184: TRF417 Chassis Kit , 42184: TRF417 Chassis Kit , 42200: TRF417 Chassis Kit - w/Gear Differential Unit II , 42205: TRF417X Chassis Kit , 42235: TRF417X (Reedy Race Champion) Chassis Kit, (2012) , 42240: TRF417 V5 Premium Package , 42252: TRF101 Chassis Kit , 42270: TRF418 Chassis Kit , 42279: TRF101W Chassis Kit , 42285: TRF419 Chassis Kit , 42289: TRF102 Chassis Kit, (2015) , 42301,
15405049 MOTOR MOUNT : 58507
Compatible with:
15700147 332(inch) STEEL BALL BAG(12pcs.)
Compatible with:
42167: TRF201 Chassis Kit , 42183: TRF502X Chassis Kit , 42203: TRF201 Chassis Kit , 42204: TRF201 Chassis Kit (W/Zahhak Body and Upgrade Set), (2011) , 42277: TRF201XM Chassis Kit , 42288: TRF211XM Chassis Kit , 54306, 54522, 58463: FF03 PRO Chassis Kit , 58467: Castrol Honda CIVIC VTi , 58476: JAS Motorsport Honda Civic , 58477: Zahhak , 58490: Honda CR-Z , 58497: Vajra , 58505: Volkswagen Scirocco GT24 , 58507: Leonis , 58540: Honda Accord 'Aero Custom' , 58583: Egress 2013 , 84228: HKS Opel Vectra JTCC , 84257,
16095010 Antenna Pipe (30cm) (Black)
Compatible with:
40130, 40131, 40132, 40135, 40136, 40154, 40157, 40158, 40159, 40164, 40170, 40171, 42103: TA05MS Chassis Kit , 42104: TRF415 MSXX - Marc Rheinard Edition 2007 , 42105: TRF501X World Championship , 42106: TRF416 Chassis Kit , 42107: TB Evolution 5 MS , 42138: HP TRF416 Chassis Kit , 42139: TRF511 Chassis Kit , 42162: TRF416X Chassis Kit ,
16294011 Sponge Tape (15x150mm)
Compatible with:
36209, 42167: TRF201 Chassis Kit , 42203: TRF201 Chassis Kit , 42204: TRF201 Chassis Kit (W/Zahhak Body and Upgrade Set), (2011) , 42252: TRF101 Chassis Kit , 42253, 42277: TRF201XM Chassis Kit , 42279: TRF101W Chassis Kit , 42288: TRF211XM Chassis Kit , 42289: TRF102 Chassis Kit, (2015) , 47304: Fighting Buggy (2014), (2014) , 47305: Toyota Land Cruiser 40 Pick-Up (Red Painted Body) , 51495, 56034: Russian Heavy Tank JS-2 - Full Option Kit , 56339: Freightliner Cascadia Evolution Full Operation Kit, (2014) , 57401: Lightning Hawk , 57402: Aero Avante , 57403: Aero Avante , 57835: Jimny Wheelie , 57862: Suzuki Jimny (SJ30) Wheelie Blue Style ,
16295014 Sponge Sheet (20×100mm) : 58097
Compatible with:
42105: TRF501X World Championship , 42139: TRF511 Chassis Kit , 42183: TRF502X Chassis Kit , 42213: TRF511 (w/Gear Diff Unit), (2011) , 42275: TRF503 Chassis Kit , 43508: TNX - Tamiya Nitro X , 43530: TNX 5.2R 4X4 Custom Monster Truck , 44032: TG10R Chassis Kit , 49190: Dyna Storm Rerelease , 49283: TB Evolution III Surikarn Limited , 49341, 49348: TB-02R Chassis Kit , 49385, 49401: TRF501X , 49436, 49460: TNX 5.2R Champagne Gold Edition , 53087, 53408, 56036: Japan Ground Self Defense Force Type 10 Tank Full-Option Complete Kit, (2014) , 57736: XB Rover Mini Cooper `94 Monte-Carlo ,
19115339 K PARTS BAG(Kx2) : 58507
Compatible with:
19115340 L PARTS BAG (L) : 58507
Compatible with:
19115341 M PARTS BAG (MN): 58507
Compatible with:
19115342 S PARTS BAG (S): 58507
Compatible with:
19115343 T PARTS BAG (Tx2) :58507
Compatible with:
19115344 CHASSIS BAG : 58507
Compatible with:
19115345 A PARTS BAG(A) : 58507
Compatible with:
19442556 1510ZZ BALL BEARING BAG(2PCS.) : 84431
Compatible with:
42103: TA05MS Chassis Kit , 42104: TRF415 MSXX - Marc Rheinard Edition 2007 , 42105: TRF501X World Championship , 42106: TRF416 Chassis Kit , 42107: TB Evolution 5 MS , 42139: TRF511 Chassis Kit , 42183: TRF502X Chassis Kit , 42203: TRF201 Chassis Kit , 42204: TRF201 Chassis Kit (W/Zahhak Body and Upgrade Set), (2011) , 42213: TRF511 (w/Gear Diff Unit), (2011) , 42275: TRF503 Chassis Kit , 43501: 4x4 Monster Truck Terra Crusher , 43503: Wild Commando , 43505: WILD CRUSHER Z , 43507: Wild Commando (Black Body Version) , 43508: TNX - Tamiya Nitro X , 43514: Nitro Thunder , 43521: Nitro Blaster , 43523: Nitro Force , 43525: Nitro Crusher ,
19485077 3x4mm Grub Screw (6 pcs.)
Compatible with:
42183: TRF502X Chassis Kit , 43525: Nitro Crusher , 56004: German Tiger IV - Production Turret (1/16) , 56027: Russian KV-1Heavy Tank Full-Option Complete Kit, (2009) , 56029: Russian KV-2 Heavy Tank Gigant Full-Option Complete Kit, (2009) , 56034: Russian Heavy Tank JS-2 - Full Option Kit , 56301: King Hauler , 56304: Globe Liner , 56305: Mercedes Benz 1838LS , 56307: Mercedes Benz 1850L , 56308: King Hauler Metallic Special , 56309: Ford Aeromax , 56311: Ford Aeromax Chrome metallic special , 56312: Volvo FH12 Globetrotter 420 , 56313: Knight Hauler (Full Operation Kit) , 56314: Knight Hauler , 56315: Knight Hauler Mettalic Special , 56317: Scania R470 Highline (full operation kit) , 56318: Scania R470 Highline , 56318: Scania R470 Highline ,
19495716 STICKER BAG : 58507
Compatible with:
19804159 3x10mm Screw (10 pcs.)
Compatible with:
58415: Toyota Tundra High Lift , 58416: Rising Fighter , 58417: Impreza WRC Monte Carlo '07 , 58418: The Boomerang , 58419: NISMO R34 GT-R Z-Tune , 58420: HP Drift Spec Chassis Kit , 58421: Mitsubishi Racing Lancer , 58422: Porsche 911 GT3 CUP Team , 58424: Takata NSX 2008 , 58425: ORC Amemiya SCG-7 , 58426: Subaru Impreza WRC08 , 58427: Fiat 500 , 58428: Nissan Skyline GT-R , 58429: Jeep Wrangler , 58430: Subaru Impreza WRC08 , 58432: Lexus GS400/Aristo , 58433: Mercedes AMG C-Class DTM 2008 Original Teile , 58434: Calsonic Impul GT-R R35 , 58435: Cusco Dunlop Subaru Impreza , 58436: Ford Bronco 1973 ,
19804200 3x10mmCountersunkHeadScrew(10)
Compatible with:
43514: Nitro Thunder , 43520: Mercedes-Benz C-Class DTM 2004 , 43521: Nitro Blaster , 43522: Ferrari F430 , 43523: Nitro Force , 43524: Raybrig NSX 2005 , 43525: Nitro Crusher , 43526: Audi A4 DTM 2005 , 43527: Esso Ultraflo Supra 2005 , 43529: XBG Mad Spirit , 43531: Vodafone AMG-Mercedes C-Class DTM 2006 , 43533: Subaru Impreza WRC Monte Carlo '07 , 43534: RevStorm , 43535: Mighty Ballista , 44043: TG10-Mk.2 Xanavi Nismo Z , 44044: NDF-01 Nitro Force , 44045: Raybrig NSX 2004 , 44046: TG10-Mk.2 Xanavi Nismo GT-R (R34) , 44047: TG10-Mk.2SG Ferrari F430 , 44049: Esso Ultraflo Supra 2005 ,
19804205 5mm Ball Connector (4 pcs.)
Compatible with:
54309, 54541, 54670, 57765: XB Nismo Coppermix Silva , 57766: XB Mazda RX-7 , 57783: XB Nissan Skyline GT-R R32 Drift-Spec , 57785: XB Hotshot 2008 , 57789: XB Levant , 57792: XB Toyota Aristo , 57796: XB Super Levant , 57800: XB BMW M3 Sport Evo , 57801: XB Nissan GT-R , 57806: XB Toyota Altezza Racing Version , 57808: XB Datsun 240Z Drift Spec , 57809: XB Endless 370Z Drift Spec , 57851: Toyota 86 Drift-Spec , 57856: Subaru BRZ Drift-Spec , 57883: Volkswagen Scirocco GT Drift-Spec , 58345: Ferrari F430 , 58349: Subaru Impreza WRC Monte Carlo 05 Drift Specification ,
19804206 5mm Ball Connector Nut (4pcs.)
Compatible with:
42105: TRF501X World Championship , 42139: TRF511 Chassis Kit , 42198, 42213: TRF511 (w/Gear Diff Unit), (2011) , 42275: TRF503 Chassis Kit , 43514: Nitro Thunder , 43521: Nitro Blaster , 43523: Nitro Force , 43525: Nitro Crusher , 43529: XBG Mad Spirit , 43534: RevStorm , 43535: Mighty Ballista , 44044: NDF-01 Nitro Force , 44051: Raybrig Honda HSV-010 , 44052: Raikiri GT , 47301: TT02D Type-S Chassis Kit , 49348: TB-02R Chassis Kit , 49401: TRF501X , 49458: TB02 Drift Spec Chassis Kit , 49475: DT-02 MS ,
19804220 2.6x8mm Screw (10 pcs.)
Compatible with:
30056, 40121, 40154, 40158, 40159, 40164, 40171, 44042: TG10-Mk.2 Chassis Kit , 44043: TG10-Mk.2 Xanavi Nismo Z , 44045: Raybrig NSX 2004 , 44046: TG10-Mk.2 Xanavi Nismo GT-R (R34) , 44047: TG10-Mk.2SG Ferrari F430 , 44048: TG10-Mk.2 Pro Chassis Kit , 44049: Esso Ultraflo Supra 2005 , 44051: Raybrig Honda HSV-010 , 44052: Raikiri GT , 44053, 49489: Willcom Advan Vemac 408R , 53803, 54006,
19804231 Spomge Tape (25cm) (2 pcs.)
Compatible with:
40170, 42253, 43514: Nitro Thunder , 51338, 58477: Zahhak ,
19804301 2.6x27mm Shaft (4 pcs.)
Compatible with:
42105: TRF501X World Championship , 42139: TRF511 Chassis Kit , 42167: TRF201 Chassis Kit , 42183: TRF502X Chassis Kit , 42203: TRF201 Chassis Kit , 42204: TRF201 Chassis Kit (W/Zahhak Body and Upgrade Set), (2011) , 42213: TRF511 (w/Gear Diff Unit), (2011) , 42275: TRF503 Chassis Kit , 42277: TRF201XM Chassis Kit , 42288: TRF211XM Chassis Kit , 49401: TRF501X , 58395: Durga , 58404: Baldre , 58477: Zahhak , 58507: Leonis , 58526: XV-01 Pro Chassis Kit , 58528: Subaru Impreza WRX STi , 58552: Asterion , 58562: Subaru XV , 58569: Lancia Delta Integrale ,
19804305 Rear Axle Washer (2) for 49401
Compatible with:
42105: TRF501X World Championship , 42139: TRF511 Chassis Kit , 42167: TRF201 Chassis Kit , 42183: TRF502X Chassis Kit , 42203: TRF201 Chassis Kit , 42204: TRF201 Chassis Kit (W/Zahhak Body and Upgrade Set), (2011) , 42213: TRF511 (w/Gear Diff Unit), (2011) , 49401: TRF501X , 58395: Durga , 58404: Baldre , 58477: Zahhak , 58507: Leonis , 84100: DB01R ,
19804310 2.6x5mm Truss Screw (x5)
Compatible with:
30607, 30612, 36209, 42105: TRF501X World Championship , 42139: TRF511 Chassis Kit , 42167: TRF201 Chassis Kit , 42183: TRF502X Chassis Kit , 42203: TRF201 Chassis Kit , 42204: TRF201 Chassis Kit (W/Zahhak Body and Upgrade Set), (2011) , 42213: TRF511 (w/Gear Diff Unit), (2011) , 42275: TRF503 Chassis Kit , 42277: TRF201XM Chassis Kit , 42288: TRF211XM Chassis Kit , 49401: TRF501X , 56036: Japan Ground Self Defense Force Type 10 Tank Full-Option Complete Kit, (2014) , 57833: Street Rover    , 57855: Ferrari 458 Challenge , 57857: Subaru XV , 57858: Lancia Delta HF Integrale , 57859: Mercedes Benz SLS AMG GT3 ,
19804311 3x16mm R. H. Socket Screw (10)
Compatible with:
42105: TRF501X World Championship , 42139: TRF511 Chassis Kit , 42183: TRF502X Chassis Kit , 42213: TRF511 (w/Gear Diff Unit), (2011) , 42252: TRF101 Chassis Kit , 42253, 42275: TRF503 Chassis Kit , 42279: TRF101W Chassis Kit , 49401: TRF501X , 58507: Leonis , 58636: TA07 PRO Chassis Kit , 84294: TA05-VDF2 Drift Chassis Kit , 84382: TB-04 PRO II Chassis Kit , 84412: TB-04R Chassis Kit , 84421: DB01RRR Chassis Kit ,
19804313 Hex. Hub (2 pcs.) for 49401
Compatible with:
42105: TRF501X World Championship , 42139: TRF511 Chassis Kit , 42183: TRF502X Chassis Kit , 42213: TRF511 (w/Gear Diff Unit), (2011) , 42275: TRF503 Chassis Kit , 49401: TRF501X , 58395: Durga , 58404: Baldre , 58507: Leonis , 84100: DB01R ,
19804360 3x41mm Shaft (2 pcs.)
Compatible with:
42183: TRF502X Chassis Kit , 42289: TRF102 Chassis Kit, (2015) , 43532: Nitrage 5.2 , 44050: GP 4x4 Nitrage 5.2 , 53266, 58507: Leonis , 84432: TRF102 Chassis Kit ,
19804364 3mm Lock Nut (10 pcs.)
Compatible with:
43532: Nitrage 5.2 , 44050: GP 4x4 Nitrage 5.2 , 44051: Raybrig Honda HSV-010 , 44052: Raikiri GT , 44053, 47304: Fighting Buggy (2014), (2014) , 47305: Toyota Land Cruiser 40 Pick-Up (Red Painted Body) , 49497: TRF801XT TRF Truggy , 51450, 51495, 51578, 56025: German Sd.Kfz.161/2 Panzerkampfwagen IV Ausf. J Full-Option Complete Kit, (2008) , 56027: Russian KV-1Heavy Tank Full-Option Complete Kit, (2009) , 56029: Russian KV-2 Heavy Tank Gigant Full-Option Complete Kit, (2009) , 56033: German Heavy Tank Tiger I Early Production Full-Option Complete Kit (w/Detail-Up Parts), (2011) , 56038: Jagdpanzer IV/70(V) Lang (Sd.Kfz.162/1) Full-Option Complete Kit , 56324, 56326: 40ft Container Semi-Trailer , 56328: MAN TGX 18.540 4x2 XLX Full Operation Kit, (2011) , 56330: NYK 40ft Container Semi-Trailer ,
19804409 DIFFERENTIAL SCREWALUMINUM NUT:42167
Compatible with:
42167: TRF201 Chassis Kit , 42183: TRF502X Chassis Kit , 42203: TRF201 Chassis Kit , 42204: TRF201 Chassis Kit (W/Zahhak Body and Upgrade Set), (2011) , 42277: TRF201XM Chassis Kit , 42288: TRF211XM Chassis Kit , 58497: Vajra ,
19804428 3x7mm C.SUNK HEx SCREW(10PCS) BAG
Compatible with:
42167: TRF201 Chassis Kit , 42203: TRF201 Chassis Kit , 42204: TRF201 Chassis Kit (W/Zahhak Body and Upgrade Set), (2011) , 42289: TRF102 Chassis Kit, (2015) , 58477: Zahhak , 58507: Leonis ,
19804570 [AP] MITER GEAR 20T SET(4pcs.):58507
Compatible with:
19804571 [AP] OUTPUT SHAFT SET(4pcs.):58507
Compatible with:
19804572 [AP] DIFFERENTIAL JOINT (SL)SET:58507
Compatible with:
19804573 [AP] 3x32mm SCREW (5pcs.):58507
Compatible with:
19804574 [AP] 2.6x6mm SCREW (5pcs.):58507
Compatible with: