Part Details
10224011 U Parts (1 pc.) for 58280
Compatible with:
43501: 4x4 Monster Truck Terra Crusher , 43503: Wild Commando , 43505: WILD CRUSHER Z , 43507: Wild Commando (Black Body Version) , 57830: XB Nissan Titan , 58280: TXT-1 , 58405: Toyota Land Cruiser 40 , 58414: Unimog 406 Mercedes-Benz , 58429: Jeep Wrangler , 58436: Ford Bronco 1973 , 58511: Nissan Titan , 58549: Agrios 4x4 Monster Truck , 58592: Rock Socker ,
11050757 Instructions for 58414
Compatible with:
11825537 BODY WO HOLES(TRANSPARENT:1.2t) : 58414
Compatible with:
51358, 57815: XB Mercedes Benz Unimog , 57843: Mercedes-Benz Unimog 406 Series U900 Orange Version , 58414: Unimog 406 Mercedes-Benz , 58457: Mercedes-Benz Unimog 406 , 58557: Unimog 406 Wheelie , 84319: Unimog 406 Wheelie - Green , 84320: Unimog 406 Wheelie - Blue , 84321: Unimog 406 Wheelie - Yellow ,
11825538 Sub Body for 58414
Compatible with:
51358, 57815: XB Mercedes Benz Unimog , 57843: Mercedes-Benz Unimog 406 Series U900 Orange Version , 58414: Unimog 406 Mercedes-Benz ,
12500016 3x89mm Threaded Shaft (1 pc.)
Compatible with:
47308: Volkswagen Golf Mk.1 Grp.2 , 57798: XB Abarth 500 , 57802: XB Alfa Romeo MiTo Red , 57807: XB Alpine A110 , 57816: XB Mazda RX-7 , 57820: XB Mugen CR-X PRO , 57829: XB MIini JCW Coupe , 57836: Nissan Silvia S13 , 57868: GoPro Monster Sports Super Swift , 57879: Lowride Pumpkin , 57891: Mazda MX-5 , 58405: Toyota Land Cruiser 40 , 58414: Unimog 406 Mercedes-Benz , 58429: Jeep Wrangler , 58436: Ford Bronco 1973 , 58438: Mini Cooper Racing , 58443: M05 PRO Chassis Kit , 58444: Abarth 500 Assetto Corse , 58453: Alfa Romeo MiTo , 58454: Honda S800 Racing ,
12595189 Center Shaft for 58405
Compatible with:
58405: Toyota Land Cruiser 40 , 58414: Unimog 406 Mercedes-Benz , 58429: Jeep Wrangler , 58436: Ford Bronco 1973 , 58592: Rock Socker ,
13585060 3.05x3.8x6.1mm(4x5.6) Flanged Tube (x1)
Compatible with:
43501: 4x4 Monster Truck Terra Crusher , 43503: Wild Commando , 43505: WILD CRUSHER Z , 43507: Wild Commando (Black Body Version) , 43508: TNX - Tamiya Nitro X , 43514: Nitro Thunder , 43521: Nitro Blaster , 43523: Nitro Force , 43525: Nitro Crusher , 43530: TNX 5.2R 4X4 Custom Monster Truck , 44041: TG10-Mk.1 Chassis Kit Long Suspension Version w/FS-12SW , 44044: NDF-01 Nitro Force , 49172: TG10-Mk.1 Pro long Suspension , 49278: TA04-TRF Special Chassis Kit , 49297: High Performance Racing Car TA04-R Tuned Chassis Kit , 49377: TA03F Pro Drift Spec Chassis Kit , 49417: M-03R Chassis kit , 49460: TNX 5.2R Champagne Gold Edition , 53306, 53326,
14245025 Aluminum Motor Plate for58405
Compatible with:
58405: Toyota Land Cruiser 40 , 58414: Unimog 406 Mercedes-Benz , 58429: Jeep Wrangler , 58436: Ford Bronco 1973 , 58592: Rock Socker ,
14305125 MOTOR PLATE : 58047
Compatible with:
58338: Subaru Impreza WRC Rally Japan 2004 (TB-02) , 58339: Raybrig NSX 2004 , 58340: Super Fighter G , 58341: Mercedes-Benz C-Class DTM 2004 (Finished Body) , 58342: Lancia Delta HF Integrale (Finished Body) , 58343: Ferrari F430 (Finished Body) , 58344: Desert Gator , 58349: Subaru Impreza WRC Monte Carlo 05 Drift Specification , 58354: The Frog , 58355: Audi A4 DTM 2005 , 58359: Esso Ultraflo Supra 2005 , 58360: Manta Ray , 58361: Thundershot , 58362: Top Force , 58363: Audi A4 DTM 2005 Team Abt-Sportsline , 58364: Nismo R34 GT-R Z-Tune , 58366: Double Blaze , 58368: Suzuki Swift Super 1600 , 58370: Dark Impact , 58372: Ford F350 High Lift ,
16095003 Antenna Pipe >9805520
Compatible with:
58264: Castrol Toyota Toms Supra , 58265: Toyota bB , 58266: Ferrari 360 Modena Challenge , 58267: TB Evolution Limited Edition Chassis , 58268: Mammoth Dump Truck , 58269: Loctite Zexel Skyline GT-R , 58270: Subaru Impreza WRC Arai Version , 58271: Subaru Impreza Rally Car Prototype , 58272: Corvette C5-R , 58273: Subaru Impreza WRC 2001 , 58274: TA04-S Chassis Kit , 58275: Mad Fighter , 58276: HKS Racing Altezza , 58278: Lancia 037 Rally (Ltd. Ed.) , 58279: Mercedes Benz CLK DTM 2000 , 58280: TXT-1 , 58281: Ford Focus RS WRC 01 , 58282: TA04-R Chassis Kit , 58283: Porsche 911 GT3 Cup VIP Car , 58284: TB01 Evolution II ,
18085563 Ladder Frame (2) for 58405
Compatible with:
58405: Toyota Land Cruiser 40 , 58414: Unimog 406 Mercedes-Benz , 58429: Jeep Wrangler , 58436: Ford Bronco 1973 ,
19005887 A Parts for 58405
Compatible with:
58405: Toyota Land Cruiser 40 , 58414: Unimog 406 Mercedes-Benz , 58429: Jeep Wrangler , 58436: Ford Bronco 1973 , 58592: Rock Socker ,
19005888 B Parts (2 pcs.) for 58405
Compatible with:
58405: Toyota Land Cruiser 40 , 58414: Unimog 406 Mercedes-Benz , 58429: Jeep Wrangler , 58436: Ford Bronco 1973 , 58592: Rock Socker ,
19005889 C Parts (2 pcs.) for 58405
Compatible with:
58405: Toyota Land Cruiser 40 , 58414: Unimog 406 Mercedes-Benz , 58429: Jeep Wrangler , 58436: Ford Bronco 1973 , 58592: Rock Socker ,
19005891 E Parts for 58405
Compatible with:
58405: Toyota Land Cruiser 40 , 58414: Unimog 406 Mercedes-Benz , 58429: Jeep Wrangler , 58436: Ford Bronco 1973 , 58592: Rock Socker ,
19005908 H & K Parts for 58414
Compatible with:
51358, 57815: XB Mercedes Benz Unimog , 57843: Mercedes-Benz Unimog 406 Series U900 Orange Version , 58414: Unimog 406 Mercedes-Benz , 58457: Mercedes-Benz Unimog 406 , 58557: Unimog 406 Wheelie , 84319: Unimog 406 Wheelie - Green , 84320: Unimog 406 Wheelie - Blue , 84321: Unimog 406 Wheelie - Yellow ,
19115225 L Parts for 58414
Compatible with:
51358, 57815: XB Mercedes Benz Unimog , 57843: Mercedes-Benz Unimog 406 Series U900 Orange Version , 58414: Unimog 406 Mercedes-Benz , 58457: Mercedes-Benz Unimog 406 , 58557: Unimog 406 Wheelie , 84319: Unimog 406 Wheelie - Green , 84320: Unimog 406 Wheelie - Blue , 84321: Unimog 406 Wheelie - Yellow ,
19400722 Metal Parts Bag A for 58405
Compatible with:
58405: Toyota Land Cruiser 40 , 58414: Unimog 406 Mercedes-Benz ,
19400723 Metal Parts Bag B for 58405
Compatible with:
58405: Toyota Land Cruiser 40 , 58414: Unimog 406 Mercedes-Benz , 58429: Jeep Wrangler ,
19400724 Metal Parts Bag C for 58405
Compatible with:
58405: Toyota Land Cruiser 40 , 58414: Unimog 406 Mercedes-Benz , 58429: Jeep Wrangler ,
19400725 Metal Parts Bag D for 58405
Compatible with:
58405: Toyota Land Cruiser 40 , 58414: Unimog 406 Mercedes-Benz ,
19400803 MetalPartsBag(forBody)for58414
Compatible with:
51358,
19415929 1280ZZ BEARING BAG(4PCS.): 53497
Compatible with:
57834: Toyota 86 , 57837: Volkswagen Golf 24 , 57841: XB Subaru Impreza WRX STI Team Arai , 57844: BMW M3 E30 Sport EVO Jägermeister , 57845: Mitsubishi Lancer Evolution VII , 57846: Subaru BRZ R&D Sports , 57847: Nissan R390 GT1 , 57848: Subaru BRZ , 57851: Toyota 86 Drift-Spec , 57852: XB Petronas Syntium Mercedes-Benz SLS AMG GT3 , 57856: Subaru BRZ Drift-Spec , 57857: Subaru XV , 57858: Lancia Delta HF Integrale , 57859: Mercedes Benz SLS AMG GT3 , 57860: GAZOO Racing TRD 86 , 57863: Ford Zakspeed Turbo Capri Gr.5 Würth    , 57866: Porsche 911 Carrera RSR , 57867: Neo Scorcher , 57869: LaFerrari , 57870: Alfa Romeo 155 V6 Ti Jägermeister ,
19442556 1510ZZ BALL BEARING BAG(2PCS.) : 84431
Compatible with:
42103: TA05MS Chassis Kit , 42104: TRF415 MSXX - Marc Rheinard Edition 2007 , 42105: TRF501X World Championship , 42106: TRF416 Chassis Kit , 42107: TB Evolution 5 MS , 42139: TRF511 Chassis Kit , 42183: TRF502X Chassis Kit , 42203: TRF201 Chassis Kit , 42204: TRF201 Chassis Kit (W/Zahhak Body and Upgrade Set), (2011) , 42213: TRF511 (w/Gear Diff Unit), (2011) , 42275: TRF503 Chassis Kit , 43501: 4x4 Monster Truck Terra Crusher , 43503: Wild Commando , 43505: WILD CRUSHER Z , 43507: Wild Commando (Black Body Version) , 43508: TNX - Tamiya Nitro X , 43514: Nitro Thunder , 43521: Nitro Blaster , 43523: Nitro Force , 43525: Nitro Crusher ,
19495556 Sticker Bag for 58414
Compatible with:
51358, 57815: XB Mercedes Benz Unimog , 57843: Mercedes-Benz Unimog 406 Series U900 Orange Version , 58414: Unimog 406 Mercedes-Benz , 58457: Mercedes-Benz Unimog 406 , 58557: Unimog 406 Wheelie , 84319: Unimog 406 Wheelie - Green , 84320: Unimog 406 Wheelie - Blue , 84321: Unimog 406 Wheelie - Yellow ,
19804159 3x10mm Screw (10 pcs.)
Compatible with:
54190, 54253, 54299, 54300, 54519, 56025: German Sd.Kfz.161/2 Panzerkampfwagen IV Ausf. J Full-Option Complete Kit, (2008) , 56038: Jagdpanzer IV/70(V) Lang (Sd.Kfz.162/1) Full-Option Complete Kit , 56319: Reefer trailer , 56322: Scania R620 6x4 Full Operation Kit, (2009) , 56323: Scania R620 6x4 Highline , 56324, 56326: 40ft Container Semi-Trailer , 56328: MAN TGX 18.540 4x2 XLX Full Operation Kit, (2011) , 56330: NYK 40ft Container Semi-Trailer , 56331: MAN TGX 18.540 4x2 XLX (Red Edition) Full Operation Kit, (2012) , 56334: Mercedes-Benz Actros 1851 Gigaspace Full Operation Kit, (2013) , 56339: Freightliner Cascadia Evolution Full Operation Kit, (2014) , 56343: Grand Hauler Full Operation Kit, (2015) , 56345: MAN TGX 26.540 6X4 XLX Gun Metal Edition Full Operation Kit, (2015) , 56347: Mercedes-Benz Actros 3363 Gigaspace Full Operation Kit ,
19804163 3x27mm Screw (10 pcs.)
Compatible with:
36208, 43504: Subaru Impreza WRC 2002 , 43506: AMG CLK-DTM 2002 , 43509: NISSAN SKYLINE GT-R R32 , 43510: CLK-DTM 2002 Vodafone Mercedes , 43511: Subaru Impreza WRC 2003 , 43512: FORD FOCUS RS WRC 03 , 43513: Xanavi Nismo GT-R (R34) , 43515: RC GP RTR Porsche Carrera GT , 43516: Citroën Xsara WRC Rallye de Monte Carlo 2004 , 43517: ? , 43518: Subaru Impreza WRC 2004 , 43519: Xanavi Nismo Z , 43528: Audi A4 DTM 2005 Team Abt-Sportsline , 56317: Scania R470 Highline (full operation kit) , 56318: Scania R470 Highline , 56318: Scania R470 Highline , 56320: Scania R470 Highline Metallic Special Full Operation Kit, (2008) , 56321: Scania R470 Highline Metallic Special , 56321: Scania R470 Highline Metallic Special ,
19804206 5mm Ball Connector Nut (4pcs.)
Compatible with:
42105: TRF501X World Championship , 42139: TRF511 Chassis Kit , 42198, 42213: TRF511 (w/Gear Diff Unit), (2011) , 42275: TRF503 Chassis Kit , 43514: Nitro Thunder , 43521: Nitro Blaster , 43523: Nitro Force , 43525: Nitro Crusher , 43529: XBG Mad Spirit , 43534: RevStorm , 43535: Mighty Ballista , 44044: NDF-01 Nitro Force , 44051: Raybrig Honda HSV-010 , 44052: Raikiri GT , 47301: TT02D Type-S Chassis Kit , 49348: TB-02R Chassis Kit , 49401: TRF501X , 49458: TB02 Drift Spec Chassis Kit , 49475: DT-02 MS ,
19804345 6mm Ball Connector Nut (x10)
Compatible with:
43532: Nitrage 5.2 , 44050: GP 4x4 Nitrage 5.2 , 49490: Mitsubishi Pajero Metaltop , 54001, 57782: XB Pajero Metal Top Wide 2008 , 57810: XB Toyota Land Cruiser 40 , 57815: XB Mercedes Benz Unimog , 57818: XB FORD BRONCO 1973 , 57843: Mercedes-Benz Unimog 406 Series U900 Orange Version , 57877: Toyota FJ Cruiser , 57896: Mercedes-Benz Unimog 425 , 58405: Toyota Land Cruiser 40 , 58414: Unimog 406 Mercedes-Benz , 58429: Jeep Wrangler , 58436: Ford Bronco 1973 , 58445: Toyota Land Cruiser 40 , 58457: Mercedes-Benz Unimog 406 , 58469: Ford Bronco 1973 , 58549: Agrios 4x4 Monster Truck , 58564: Toyota Land Cruiser 40 - Black Special ,
19805486 Oil Seal(Red) (x2) : 58106
Compatible with:
43501: 4x4 Monster Truck Terra Crusher , 43503: Wild Commando , 43505: WILD CRUSHER Z , 43507: Wild Commando (Black Body Version) , 43508: TNX - Tamiya Nitro X , 43514: Nitro Thunder , 43521: Nitro Blaster , 43523: Nitro Force , 43525: Nitro Crusher , 43529: XBG Mad Spirit , 43534: RevStorm , 43535: Mighty Ballista , 44044: NDF-01 Nitro Force , 50520, 53492, 54567, 57789: XB Levant , 57796: XB Super Levant , 57830: XB Nissan Titan , 57867: Neo Scorcher ,
19805520 Antenna Pipe(30cm) *300
Compatible with:
58173: Volkswagen Beetle , 58174: Street Devil (Ltd. Ed.) , 58175: Honda S800 Racing , 58176: Repsol Ford Escort RS , 58177: TA03-F Pro Belt Drive Chassis , 58180: Mazda Eunos Roadster , 58181: Stadium Thunder , 58182: Audi A4 STW , 58183: Volvo 850 BTCC , 58184: Fighter Buggy , 58185: Kure-Nismo GT-R , 58186: PIAA Accord VTEC , 58187: Alfa Romeo Giulia Sprint GTA , 58188: Cliff Opel Calibra , 58189: Martini Alfa 155 , 58190: Honda Jaccs Accord (Ltd. Ed.) , 58191: Calsonic Skyline GTR , 58192: King Blackfoot , 58193: Porsche 911 GT1 , 58195: Alfa Romeo 155 ,
19805557 4mm Flange Lock Nut(4pcs.)
Compatible with:
58257: Mitsubishi Lancer Evolution VI WRC , 58258: RC F103LM-TRF Special Chassis Kit , 58259: Subaru Impreza German Rally Champion '99 , 58260: Mercedes Benz CLK DTM2000 Team D2 , 58261: TA04-PRO Belt Drive 4WD Chassis Kit , 58262: Raybrig NSX 2000 , 58263: Opel V8 Coupe DTM2000 , 58264: Castrol Toyota Toms Supra , 58265: Toyota bB , 58266: Ferrari 360 Modena Challenge , 58268: Mammoth Dump Truck , 58269: Loctite Zexel Skyline GT-R , 58270: Subaru Impreza WRC Arai Version , 58271: Subaru Impreza Rally Car Prototype , 58272: Corvette C5-R , 58273: Subaru Impreza WRC 2001 , 58274: TA04-S Chassis Kit , 58275: Mad Fighter , 58278: Lancia 037 Rally (Ltd. Ed.) , 58279: Mercedes Benz CLK DTM 2000 ,
19805574 3x18mm Screw(silver)(x2)
Compatible with:
36209, 42198, 43514: Nitro Thunder , 43520: Mercedes-Benz C-Class DTM 2004 , 43521: Nitro Blaster , 43522: Ferrari F430 , 43523: Nitro Force , 43524: Raybrig NSX 2005 , 43525: Nitro Crusher , 43526: Audi A4 DTM 2005 , 43527: Esso Ultraflo Supra 2005 , 43529: XBG Mad Spirit , 43531: Vodafone AMG-Mercedes C-Class DTM 2006 , 43533: Subaru Impreza WRC Monte Carlo '07 , 43534: RevStorm , 43535: Mighty Ballista , 44012: Mercedes CLK-GTR Team SPORTSWEAR TG10-MK.1 , 44013: Raybrig NSX TG10-MK.1 , 44014: TG10-Mk.1 Chassis Kit , 44015: GP TGX-Mk.1 TRF Sp Chassis (w/Engine) ,
19805724 3x15mm Screw (2 pcs.)
Compatible with:
42252: TRF101 Chassis Kit , 42279: TRF101W Chassis Kit , 43515: RC GP RTR Porsche Carrera GT , 43516: Citroën Xsara WRC Rallye de Monte Carlo 2004 , 43518: Subaru Impreza WRC 2004 , 43519: Xanavi Nismo Z , 43529: XBG Mad Spirit , 43534: RevStorm , 43535: Mighty Ballista , 44028: Mercedes-Benz CLK DTM 2000 Original-Teile TG10-MK.1 , 44032: TG10R Chassis Kit , 44034: TG10 Subaru Impreza WRC 2001 TG10-MK.1 , 44035: FERRARI 360GT DAYTONA (TG10) , 44036: Porsche 911 GT 3 Cup , 44037: Raybrig NSX 2002 (TG10) , 44038: Enzo Ferrari (TG10) , 44039: CLK-DTM 2002 AMG-Mercedes , 44040: Beams Integra TG10-Mk.1 Chassis , 44041: TG10-Mk.1 Chassis Kit Long Suspension Version w/FS-12SW , 49172: TG10-Mk.1 Pro long Suspension ,
19805776 2×9.8mm Shaft (10pcs)
Compatible with:
42104: TRF415 MSXX - Marc Rheinard Edition 2007 , 42105: TRF501X World Championship , 42138: HP TRF416 Chassis Kit , 42139: TRF511 Chassis Kit , 42167: TRF201 Chassis Kit , 42183: TRF502X Chassis Kit , 42203: TRF201 Chassis Kit , 42204: TRF201 Chassis Kit (W/Zahhak Body and Upgrade Set), (2011) , 42205: TRF417X Chassis Kit , 42213: TRF511 (w/Gear Diff Unit), (2011) , 42235: TRF417X (Reedy Race Champion) Chassis Kit, (2012) , 42240: TRF417 V5 Premium Package , 42270: TRF418 Chassis Kit , 42275: TRF503 Chassis Kit , 42277: TRF201XM Chassis Kit , 42285: TRF419 Chassis Kit , 42288: TRF211XM Chassis Kit , 42301, 44042: TG10-Mk.2 Chassis Kit , 44043: TG10-Mk.2 Xanavi Nismo Z ,
19805800 3x32mm Turn-Buckle Shaft (2)
Compatible with:
44051: Raybrig Honda HSV-010 , 44052: Raikiri GT , 47301: TT02D Type-S Chassis Kit , 49190: Dyna Storm Rerelease , 49489: Willcom Advan Vemac 408R , 53513, 58276: HKS Racing Altezza , 58282: TA04-R Chassis Kit , 58291: HKS CLK , 58297: RaybrigNSX 2002 , 58345: Ferrari F430 , 58350: Mercedes-Benz C-Class DTM 2004 , 58353: Raybrig NSX 2005 , 58358: Esso Ultraflo Supra 2005 , 58369: Arta NSX , 58375: Mobil 1 SC , 58378: Ferrari FXX , 58381: Open Interface Tom's SC430 , 58389: EBBRO BTEC Maziora 350R , 58394: Eclipse advan SC430 ,
19805811 Piston Rod (2 pcs.) for 58280
Compatible with:
53492, 53545, 58280: TXT-1 , 58405: Toyota Land Cruiser 40 , 58414: Unimog 406 Mercedes-Benz , 58429: Jeep Wrangler , 58436: Ford Bronco 1973 , 58549: Agrios 4x4 Monster Truck , 58592: Rock Socker ,
19805853 3x8mm Screw (5 pcs.)
Compatible with:
36209, 43514: Nitro Thunder , 43521: Nitro Blaster , 43523: Nitro Force , 43525: Nitro Crusher , 44036: Porsche 911 GT 3 Cup , 44042: TG10-Mk.2 Chassis Kit , 44043: TG10-Mk.2 Xanavi Nismo Z , 44044: NDF-01 Nitro Force , 44045: Raybrig NSX 2004 , 44046: TG10-Mk.2 Xanavi Nismo GT-R (R34) , 44047: TG10-Mk.2SG Ferrari F430 , 44048: TG10-Mk.2 Pro Chassis Kit , 44049: Esso Ultraflo Supra 2005 , 44051: Raybrig Honda HSV-010 , 44052: Raikiri GT , 44053, 47301: TT02D Type-S Chassis Kit , 49278: TA04-TRF Special Chassis Kit , 49297: High Performance Racing Car TA04-R Tuned Chassis Kit ,
19805859 3x15mm Screw (4 pcs.)
Compatible with:
20067, 36208, 42198, 43503: Wild Commando , 43505: WILD CRUSHER Z , 43507: Wild Commando (Black Body Version) , 43508: TNX - Tamiya Nitro X , 43514: Nitro Thunder , 43520: Mercedes-Benz C-Class DTM 2004 , 43521: Nitro Blaster , 43522: Ferrari F430 , 43523: Nitro Force , 43524: Raybrig NSX 2005 , 43525: Nitro Crusher , 43526: Audi A4 DTM 2005 , 43527: Esso Ultraflo Supra 2005 , 43529: XBG Mad Spirit , 43530: TNX 5.2R 4X4 Custom Monster Truck , 43531: Vodafone AMG-Mercedes C-Class DTM 2006 , 43533: Subaru Impreza WRC Monte Carlo '07 ,
19805886 Mount Screw (2 pcs.) for 58288
Compatible with:
42103: TA05MS Chassis Kit , 42107: TB Evolution 5 MS , 43514: Nitro Thunder , 43520: Mercedes-Benz C-Class DTM 2004 , 43522: Ferrari F430 , 43524: Raybrig NSX 2005 , 43526: Audi A4 DTM 2005 , 43527: Esso Ultraflo Supra 2005 , 43529: XBG Mad Spirit , 43530: TNX 5.2R 4X4 Custom Monster Truck , 43531: Vodafone AMG-Mercedes C-Class DTM 2006 , 43533: Subaru Impreza WRC Monte Carlo '07 , 43534: RevStorm , 43535: Mighty Ballista , 49283: TB Evolution III Surikarn Limited , 49341, 49348: TB-02R Chassis Kit , 49353: TB Evolution IV MS , 49385, 49400: Porsche Turbo RSR Type 934 ,
19805895 3x20mm Screw (10 pcs.)
Compatible with:
30608, 36208, 43507: Wild Commando (Black Body Version) , 43508: TNX - Tamiya Nitro X , 43514: Nitro Thunder , 43521: Nitro Blaster , 43523: Nitro Force , 43525: Nitro Crusher , 43530: TNX 5.2R 4X4 Custom Monster Truck , 44044: NDF-01 Nitro Force , 44051: Raybrig Honda HSV-010 , 44052: Raikiri GT , 47305: Toyota Land Cruiser 40 Pick-Up (Red Painted Body) , 49278: TA04-TRF Special Chassis Kit , 49297: High Performance Racing Car TA04-R Tuned Chassis Kit , 49460: TNX 5.2R Champagne Gold Edition , 49498: F103RM Chassis Kit , 54060, 54087, 54111,
19805896 3mm Nut (10 pcs.)
Compatible with:
36209, 42105: TRF501X World Championship , 42139: TRF511 Chassis Kit , 42167: TRF201 Chassis Kit , 42183: TRF502X Chassis Kit , 42203: TRF201 Chassis Kit , 42204: TRF201 Chassis Kit (W/Zahhak Body and Upgrade Set), (2011) , 42213: TRF511 (w/Gear Diff Unit), (2011) , 42275: TRF503 Chassis Kit , 47201: TLT-1 Rock Buster , 47202: TLT-1 Max Climber , 49278: TA04-TRF Special Chassis Kit , 49297: High Performance Racing Car TA04-R Tuned Chassis Kit , 49401: TRF501X , 56036: Japan Ground Self Defense Force Type 10 Tank Full-Option Complete Kit, (2014) , 56313: Knight Hauler (Full Operation Kit) , 56314: Knight Hauler , 56315: Knight Hauler Mettalic Special , 56316: Knight Hauler Mettalic Special , 56317: Scania R470 Highline (full operation kit) ,
19805898 3x12mm Screw (10 pcs.)
Compatible with:
20067, 42198, 43514: Nitro Thunder , 43520: Mercedes-Benz C-Class DTM 2004 , 43521: Nitro Blaster , 43522: Ferrari F430 , 43523: Nitro Force , 43524: Raybrig NSX 2005 , 43525: Nitro Crusher , 43526: Audi A4 DTM 2005 , 43527: Esso Ultraflo Supra 2005 , 43530: TNX 5.2R 4X4 Custom Monster Truck , 43531: Vodafone AMG-Mercedes C-Class DTM 2006 , 43533: Subaru Impreza WRC Monte Carlo '07 , 44041: TG10-Mk.1 Chassis Kit Long Suspension Version w/FS-12SW , 44043: TG10-Mk.2 Xanavi Nismo Z , 44044: NDF-01 Nitro Force , 44045: Raybrig NSX 2004 , 44046: TG10-Mk.2 Xanavi Nismo GT-R (R34) , 44047: TG10-Mk.2SG Ferrari F430 ,
19805903 6x6mm Aluminum Ball Collar (10pcs.)
Compatible with:
43508: TNX - Tamiya Nitro X , 43530: TNX 5.2R 4X4 Custom Monster Truck , 44041: TG10-Mk.1 Chassis Kit Long Suspension Version w/FS-12SW , 47201: TLT-1 Rock Buster , 47202: TLT-1 Max Climber , 49460: TNX 5.2R Champagne Gold Edition , 53110, 53430, 54106, 54107, 54206, 58107: Top Force Evolution , 58405: Toyota Land Cruiser 40 , 58414: Unimog 406 Mercedes-Benz , 58429: Jeep Wrangler , 58436: Ford Bronco 1973 , 58592: Rock Socker , 84028,
19805991 3mm Lock Nut (4 pcs.)
Compatible with:
42105: TRF501X World Championship , 42106: TRF416 Chassis Kit , 42138: HP TRF416 Chassis Kit , 42139: TRF511 Chassis Kit , 42162: TRF416X Chassis Kit , 42167: TRF201 Chassis Kit , 42183: TRF502X Chassis Kit , 42203: TRF201 Chassis Kit , 42204: TRF201 Chassis Kit (W/Zahhak Body and Upgrade Set), (2011) , 42213: TRF511 (w/Gear Diff Unit), (2011) , 42275: TRF503 Chassis Kit , 44050: GP 4x4 Nitrage 5.2 , 49401: TRF501X , 49418: TA05-R Chassis Kit , 49489: Willcom Advan Vemac 408R , 49491: TA05IFS-R , 51478, 51489, 51496, 53780,
19808058 2x6mm Tapping Screw (10 pcs.)
Compatible with:
30055, 30056, 32534, 32549, 32553, 36209, 40154, 40158, 40159, 40164, 40171, 48205: German Panther Type G , 48206: Russian Med Tank T-34-85 - w/4ch Transmitter , 48207: M4A3 Sherman Tank - w/4ch Transmitter , 48209: Panther Type G Late Production (w/2.4GHz Control Unit) , 48210: Russian T-34-85 Tank (w/2.4GHz Control Unit) , 48213: Japan Ground Self Defense Force Type 10 Tank (w/2.4Ghz Control Unit) , 49400: Porsche Turbo RSR Type 934 , 49486: NISMO Coppermix Silvia , 49490: Mitsubishi Pajero Metaltop ,
19808090 5x5mm Grub Screw (5 pcs.)
Compatible with:
41070, 43530: TNX 5.2R 4X4 Custom Monster Truck , 43532: Nitrage 5.2 , 44050: GP 4x4 Nitrage 5.2 , 47304: Fighting Buggy (2014), (2014) , 49460: TNX 5.2R Champagne Gold Edition , 49490: Mitsubishi Pajero Metaltop , 49497: TRF801XT TRF Truggy , 53997, 54003, 57059: Ford F350 High-Lift Complete Kit , 57060: Hilux High-Lift Complete Set , 57061: Toyota Tundra Complete Kit , 57782: XB Pajero Metal Top Wide 2008 , 57810: XB Toyota Land Cruiser 40 , 57815: XB Mercedes Benz Unimog , 57818: XB FORD BRONCO 1973 , 57843: Mercedes-Benz Unimog 406 Series U900 Orange Version , 57877: Toyota FJ Cruiser , 57896: Mercedes-Benz Unimog 425 ,
19808112 2.4x11mm Screw Pin (2pcs.)
Compatible with:
47304: Fighting Buggy (2014), (2014) , 54112, 54113, 57059: Ford F350 High-Lift Complete Kit , 57060: Hilux High-Lift Complete Set , 57061: Toyota Tundra Complete Kit , 58372: Ford F350 High Lift , 58397: Toyota Hilux High Lift , 58405: Toyota Land Cruiser 40 , 58414: Unimog 406 Mercedes-Benz , 58415: Toyota Tundra High Lift , 58429: Jeep Wrangler , 58436: Ford Bronco 1973 , 58519: Toyota 4x4 Pickup Bruiser , 58592: Rock Socker , 84026, 84386: Toyota Mountain Rider , 84389: Fighting Buggy ,
19808125 2.6x6mm Flat Screw (5 pcs.)
Compatible with:
36209, 40159, 40164, 40171, 51358, 56025: German Sd.Kfz.161/2 Panzerkampfwagen IV Ausf. J Full-Option Complete Kit, (2008) , 56036: Japan Ground Self Defense Force Type 10 Tank Full-Option Complete Kit, (2014) , 56038: Jagdpanzer IV/70(V) Lang (Sd.Kfz.162/1) Full-Option Complete Kit , 56709: TamTech-Gear Porsche 935 Turbo RSR, (GT-01), (2008) , 56710: Tamtech Gear- Ferrari GTO , 56711: TT-Gear Hotshot , 56712: TT-Gear , 57103: TamTech-Gear Ferrari GTO , 57104: Tamtech-Gear Porsche 935 Martini , 57105: Tamtech-Gear Lamborghini Countach LP500S , 57815: XB Mercedes Benz Unimog , 57843: Mercedes-Benz Unimog 406 Series U900 Orange Version , 58414: Unimog 406 Mercedes-Benz , 58457: Mercedes-Benz Unimog 406 , 58557: Unimog 406 Wheelie ,
19808178 Drive Shaft A & B for 58405
Compatible with:
58405: Toyota Land Cruiser 40 , 58414: Unimog 406 Mercedes-Benz , 58429: Jeep Wrangler , 58436: Ford Bronco 1973 , 58592: Rock Socker ,